Otevřený dopis a anketa o zachování historické budovy nymburského nádraží

Otevřený dopis a anketa o zachování historické budovy nymburského nádraží

 

Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali o otevřeném dopisu, který jsme iniciovali (pro informaci a případné šíření přikládáme). Reaguje na anketu, která má rozhodnout o dalších osudech historické budovy nymburského hlavního nádraží (http://www.mesto-nymburk.cz/anketa_nadrazi/).

Formu ankety v podobě, jak byla vyhlášena, sice nepovažujeme za šťastnou, v současné chvíli je ale pro budoucnost historické budovy nádraží určitě důležité, aby vyhrála varianta 1 se zachováním historické budovy. Prosíme vás tedy o pomoc v této záležitosti – není-li vám to zatěžko, pošlete příslušnou sms (NADRAZI 1 na číslo 325 501 101) a zmiňte se případně dalším potenciálním podporovatelům.

Pro snadné odkazování na základní informace a dokumenty k aktuálnímu dění na jednom místě jsme vytvořili facebookový profil Nymburské nádraží (https://www.facebook.com/Nymbursk%C3%A9-nadra%C5%BE%C3%AD-104588601520588), kde je vše podstatné veřejně k dispozici. Lze ho tedy jednoduše sdílet a odkazovat na něj.

Zachování historické budovy mimo jiné podporuje Česká komora architektů (https://www.cka.cz/cs/svet-architektury/novinky/cka-doporucuje-zachovani-nymburskeho-nadrazi). Se zněním otevřeného dopisu jsme seznámili zastupitele města Nymburka na posledním letošním veřejném zasedání dne 9. 12. 2020 (zápis a video z jednání zde, příslušný bod začíná zhruba ve 3 hod 12 min. záznamu: http://www.mesto-nymburk.cz/index.php?sekce=1&zobraz=zastupitelstvo-mesta&detail=3#ZU).

Přejeme krásný čas adventní, spokojené svátky a vše dobré do roku 2021

 

Jan Červinka – Marek Ďurčanský, Nymburk

(kontakt: jancervinka@gmail.com; durcan@seznam.cz)