Mezinárodní den archivů 2024

Vážení archiváři,
 
jak si někteří z Vás již všimli (a za to velice děkujeme), letos jsme vylepšili webové stránky k Mezinárodnímu dni archivů www.denarchivu.cz a můžeme tak lépe společně propagovat náš červnový svátek na zbrusu novém archivním “MDA” rozcestníku.
 
❓Co všechno je k dispozici?
• Registrace akce: www.denarchivu.cz/registrace-udalosti K dispozici je jednoduchý formulář, pomocí kterého přihlásíte událost na web MDA. Ta se pak promítne nejen v horní liště “Ročník 2024”, ale i na interaktivní mapě na hlavní stránce.
• Pokud nemáte plakátek k události, je možné ho jednoduše vytvořit podle šablony, která je k dispozici ke stažení zde: www.denarchivu.cz/ke-stazeni/
V propagačním balíčku najdete i obecný plakátek k Mezinárodnímu dni archivů, kde každý náš badatel může pomocí QR kódu jednoduše zobrazit seznam všech archivních událostí. Vytiskněte ho prosím do svých badatelen hned vedle Vaší pozvánky (či badatelského řádu), pomůžete tak kolegům rozšířit povědomí i o programu sousedních archivů.
• V neposlední řadě dostane každá dílčí událost svůj prostor na sociálních sítích České archivní společnosti. Rozhodli jsme se letos nevyužívat starších facebookových stránek k Mezinárodnímu dni archivů, ale propagovat je na populárnějším a na “sledující” bohatším facebooku České archivní společnosti.
 
Věříme, že si k nám lidé (či média) najdou snadněji cestu a dozví se tak například něco o minulosti svého regionu nebo budou mít možnost prohlédnout jiné zajímavé archiválie v tak důležitých paměťových institucích, jako jsou naše archivy.