Pozvánka na Zakončení letního semestru

Srdečně zveme všechny členy HSS ČAS a studenty KPVHA na Zakončení letního semestru.
Přijďte s námi pobýt do Šimkových sadů a něco dobrého si ogrilovat. Oslavíme konec semestru, něco dobrého pojíme a popijeme a zahrajeme si frisbee.
> Sejdeme se 26. června v 17:00 na zastávce Aldis, odkud se společně přesuneme    do Šimkových sadů.
> Občerstvení si každý zajišťuje sám. Na místě budou k dispozici tácky a kelímky.
> Doporučujeme vzít si s sebou deku na sezení.
> Kytary a jiné hudební nástroje vřele vítány!
Těšíme se na Vás!

Zakončení letního semestru

Setkání s BSS ČAS

Ve středu 25. dubna jsme se ve večerních hodinách sešli se členy Brněnské studentské sekce ČAS, kteří v tu dobu byli na exkurzi v Hradci Králové okolí. Večer jsme příjemně strávili v Hnízdě snů, kde jsme si povídali nejen o školních povinnostech a zkušenostech.

Setkání s BSS ČAS

Ve čtvrtek 26. dubna jsme pak doprovodili brněnské studenty na komentovanou prohlídku Hradce Králové. Tu si připravil dr. Petr Polehla, který studentům představil nejvýznamnější památky města v okolí Velkého náměstí.

Prohlídka Hradce Králové

Pevnost UHK

Ve středu 25. dubna se na UHK konal Rektorský sportovní den. Během tohoto dne pořádala Studentská unie UHK Pevnost UHK (na motivy televizní soutěže Pevnost Boyard) a v rámci univerzitní mezispolkové spolupráci nabídla i ostatním studentským spolkům připravit jedno stanoviště. Nabídku jsme přijali a pro soutěžící připravili úkol z pomocných věd historických. S chronogramem z mariánského sloupy z Velkého náměstí v Hradci Králové, který nádherně překreslila A. V. Wagnerová, se potýkalo 37 týmů, z nichž 10 bylo úspěšných. Ostatní ztroskotali většinou na neznalosti římských číslic, několika týmům těsně před vyřešením úkolu vypršel časový limit.

Pevnost UHK

Exkurze do Žďáru nad Sázavou

Bylo nás pět, když jsme v úterý 24. dubna vyrazili v brzkých ranních hodinách z Hradce Králové do Žďáru nad Sázavou. Prvním bodem programu naší exkurze byla návštěva zdejšího státního okresního archivu. Zde se nás ujal a vyčerpávající výklad si připravil náš emeritní předseda Mgr. Martin Janda. Ukázal nám zajímavé archiválie, mezi nimiž jsme viděli například podpisy herce Oldřicha Nového, Josefa Skupy, nebo prezidenta   T. G. Masaryka, nahlédli jsme do školních katalogových listů prezidenta Václava Havla, nebo si prohlédli listiny, kterými byl polepšen žďárský městský znak.
Po obědě jsme vystoupili na Zelenou horu, poutní místo a památku UNESCO. Následně jsme navštívili Muzeum nové generace, které sídlí ve žďárském zámku. Moderně pojatá expozice se v první části věnovala dějinám bývalého cisterciáckého kláštera, ve druhé části pak barokní kultuře a staviteli Santinimu.
Celá exkurze se velmi vydařila a už nyní se těšíme na další.

Exkurze Žďár nad Sázavou Exkurze Žďár nad Sázavou Více fotografií si můžete prohlédnout na našem facebooku.