SOkA Rakovník zve na besedu s autory knihy Lánská obora v proměnách času

Státní okresní archiv Rakovník zve všechny zájemce na besedu s autory knihy Lánská obora v proměnách času, která se uskuteční v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech 9. prosince 2018 od 16. hodin.

beseda


Lánská obora v proměnách času
Stanický Štěpán, Vodvářka Václav, Ambrož Robin, Navrátil Jan

Fenomén zvaný Lánská obora představuje po několik set let symbiózu přírodních daností a lidské práce. Na mnohých jejích místech se v různých dobách odehrály četné události, jejichž aktéry byli a jsou konkrétní lidé. Tato kniha se snaží nastínit, co je pro Oboru podstatné a typické, jak se vyvíjela a k čemu všemu zde v průběhu času došlo.
Publikace sestává ze dvou propojených, tematicky vyvážených a rovnocenných částí: obrazové a textové. Obrazový oddíl vedle jedinečných snímků vysoké dokumentární hodnoty promyšleně fotograficky zachycuje bohatý cyklus čtvera ročních dob v Lánské oboře se vším, co k tomu kterému období patří. Mimořádný význam má zařazení unikátních historických map a fotografií.
Podstatnou část textové složky tvoří chronologicky komponovaná kulturně historická pasáž s odborně, avšak přístupně podávanými poznatky o podstatě Obory a jejím vývoji. Na ni navazuje mozaika příběhů o pozoruhodných místech, která se v Oboře nacházejí, o událostech, které se k nim vážou, a o lidech kteří zde působili.

1

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2