Jan Antonín Venuto a jeho dílo – nabídka publikace

Kniha věnovaná Janu Antonínu Venutovi a jeho rozsáhlému souboru vedut

Dvojjazyčná česko-německá publikace Jan Antonín Venuto a jeho dílo obsahuje příspěvky věnované životní a umělecké dráze toho opomenutého kreslíře přelomu 18. a 19. století, jeho významu pro české stavebně-historické bádání a kartografické sbírce Rakouské národní knihovny. Dále zahrnuje reprodukce souboru 398 akvarelových vedut českých měst, městeček, hradů a zámků uložených v Rakouské národní knihovně, dále jeho dvou skicářů a kreseb z českých sbírek, map i grafické produkce, která vznikla na základě Venutových kreseb.

kniha_venuto_letak

Publikace byla vydána k výstavě „Jan Antonín Venuto a jeho dílo v kontextu české veduty a krajinomalby přelomu 18. a 19. století“, která byla součástí celonárodního zahájení Dnů EHD v Havlíčkově Brodě. V knize jsou vůbec poprvé publikovány všechny Venutovy veduty ze sbírek Rakouské národní knihovny a pro řadu českých měst a městeček představují nejstarší zobrazení daného místa. Součástí celého projektu je možnost i putovní výstavy na požádání z vybraných pohledů.

Publikaci objednávejte zde.

V případě dotazů kontaktujte Mgr. Hanu Novákovou, ředitelku Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Havlíčkovo nám. 18, 580 01 Havlíčkův Brod, 569 427 035, 603 257 756, e-mail: novakova@galeriehb.cz

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2