Dveře archivů otevřené dokořán

V sobotu 20. října 2018 v době od 10:00 do 18:00 bude možné mimořádně navštívit Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze. V budovách na Chodovci a v Dejvicích je připraven po celý den bohatý program pro dospělé i dětské, poučené i laické návštěvníky.

DSC_0246

Cílem dne otevřených dveří uspořádaného při příležitosti 100. výročí vzniku československého státu je seznámení s prací obou institucí, zpřístupnění běžně nepřístupných prostor, prezentace unikátních archivních dokumentů a další doprovodné aktivity pro poučení i zábavu. V budově na pražském Chodovci jsou připraveny pravidelné exkurze do archivních depozitářů i restaurátorských ateliérů, výstavy archivních dokumentů, odborné přednášky, genealogická poradna, čtení z pamětí politika Jana Malypetra v podání herce Jiřího Štrébla nebo koncert skupiny Ostravská bandaska s programem skladeb připomínajících konec habsburské monarchie a vznik republiky. V tvořivé dílně si dospělí mohou vyrobit vlastní záložku do knihy nebo přitisknout pečeť na ruční papír. Pro děti je připravena například výroba kokard v národních barvách nebo archivní hra. Budova v Dejvicích je nejstarší účelovou archivní budovou u nás postavenou ve 30. letech 20. století ve funkcionalistickém stylu dle projektu architekta Jaroslava Fragnera. I zde je možné v rámci prohlídkové trasy nahlédnout do běžně nepřístupných prostor a seznámit se s péčí o naše kulturní dědictví. Pro děti jsou připraveny dílny s tvorbou erbů, pečetí a rodokmenů.

depot_2

Adresy budov:
Archivní 4, 149 01, Praha 4
Milady Horákové 133, 160 00, Praha 6

Kontakty:
PhDr. Zdeňka Kokošková, tel.: 974 847 287, zdenka.kokoskova@nacr.cz
Mgr. Jitka Křečková, tel.: 974 847 837, jitka.kreckova@nacr.cz

Další informace najdete na:
www.nacr.cz
www.soapraha.cz

Označeno v Novinky
2 comments on “Dveře archivů otevřené dokořán
  1. Děkuji, bylo to krásné

    • Jiří Smitka napsal:

      Vážený pane, za všechny kolegy a kolegyně z řad pracovníků Národního archivu i Státního oblastního archivu v Praze děkujeme a jsme téhož názoru. Pořadatelům dnešního dne patří obrovský dík nás všech!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2