Vědecká konference „Československá a česká státnost v archivních dokumentech českých i zahraničních archivů“

Vážení kolegové,

Ministerstvo vnitra České republiky pořádá u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československého státu mezinárodní vědeckou konferenci pod názvem „Československá a česká státnost v archivních dokumentech českých i zahraničních archivů“. Konference se uskuteční ve dnech 24. – 26. října 2018 v kinosálu Národního archivu v Praze pod záštitou ministra vnitra.

Organizační výbor se rozhodl stavět nejen na zásadních připravených referátech, ale dát příležitost iniciativě českých i zahraničních archivářů i historiků všech typů archivů a generací, kteří mohou přihlásit své příspěvky, vzpomínkové, ale především pak věcné vztahující ke třem níže uvedeným tematickým blokům. Žádný příspěvek by neměl být zapomenut, organizační výbor počítá s tím, že bude připraven do tisku obsáhlý sborník studií vycházejících z jednotlivých referátů.

  1. Tematický blok: Československý stát a archivy (Archivní síť, archivní instituce; legislativa; péče o archivy; působení státu na archivy; osobnosti českého archivnictví).
  2. Tematický blok: Archivy a veřejnost (Poznání minulosti prostřednictvím archivních pramenů, archivy očima historiků, elektronické badatelny, archivní a spisová rozluka s Rakouskem, Slovenskem).
  3. Tematický blok: Československo a Česká republika v zrcadle zahraničních archivů.

Vážení kolegové, jménem organizačního výboru si Vás dovoluji oslovit s nabídkou na účast na této konferenci a požádat Vás o příspěvek. Přihlášku a anotaci prosíme zaslat do 20. září 2018 na e-mailovou adresu: lenka.linhartova@mvcr.cz. Bližší informace k organizaci a programu konference Vám budou zaslány ihned po obdržení Vaší přihlášky.

Přihláška na konferenci

Označeno v Novinky, Slide
One comment on “Vědecká konference „Československá a česká státnost v archivních dokumentech českých i zahraničních archivů“
  1. Petr Radosta napsal:

    Odborný poradce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2