Archiv společnosti ŠKODA AUTO sahá až do samých počátků značky v roce 1895

Archiv ŠKODA AUTO sahá až do samých počátků značky v roce 1895 a je v něm tolik dokumentů, že kdybyste je poskládali vedle sebe, vytvořily by kilometr dlouhou řadu.

Práce archivářů už dávno není jen nějaké přerovnávání papírů a uklízení krabic do depozitářů. Rozhodně ne v případě archivu společnosti ŠKODA AUTO.

ŠKODA je jednou nejstarších automobilových značek na světě a její historie je tak nesmírně bohatá. Není proto divu, že má velmi rozsáhlý a vysoce organizovaný archiv, který stojí přesně v místech, kde na konci 19. století začínali pánové Václav Laurin a Václav Klement s výrobou jízdních kol a motocyklů.

Historie značky je však důležitá i dnes, a to téměř na každém kroku. Zaměstnanci a spolupracovníci firemního archivu chystají nebo se spolupodílejí na přípravě výstav v muzeu, brožur o historii, připravují podklady pro představenstvo, tiskové zprávy, dny otevřených dveří. Vyhledávají dokumenty pro akce marketingu, motorsportu nebo sponzoringu. Ale vědí třeba i to, kde jsou v areálu závodu v Mladé Boleslavi zasypané podzemní kryty, což je informace důležitá při plánovaných modernizacích a rozšiřování výrobních prostor. Na archiváře se tak obracejí lidi doslova z celé firmy. Kromě toho ale ročně přijde na čtyři tisíce dotazů od lidí mimo automobilku. Archiv má i spoustu vlastních aktivit propagujících tradici značky ŠKODA AUTO. Těmi nejviditelnějšími jsou cyklus přednášek „Neobyčejné příběhy“ v muzeu nebo ve spolupráci s kolegy z oddělení marketingu postupně se rozšiřující unikátní interaktivní stránka o historii společnosti ŠKODA Heritage.

Více informací o Archivu ŠKODA AUTO čtěte zde.

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2