Konference o františkánském řádu 19. – 22. 9. 2018 – pozvánka do Kadaně

Vážení,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat do historického města Kadaně v severozápadních Čechách na mezinárodní konferenci Františkáni v zemích Koruny české a Sasku mezi reformou, reformací a protireformací (15. – 17. století).

Konferenci pořádají ve dnech 19. – 22. září 2018 Historický ústav Akademie věd České republiky, v. v. i., Ústav pro saské dějiny a národopis v Drážďanech (Institut für Sächsische Geschichte und Volkskunde e. V.) a Kulturní zařízení Kadaň, příspěvková organizace. Podpořil ji Euroregion Krušnohoří. Všechny příspěvky, představující výsledky výzkumů takřka tří desítek badatelů, budou simultánně tlumočeny do českého, respektive německého jazyka. Vybrané přednášky zazní ve čtvrtek a v pátek ve večerních hodinách v refektáři františkánského kláštera, hlavním hostitelským místem konference je ale Kulturní dům Střelnice v Čechově ulici č. p. 147, kde proběhne většina přednášek. Nachází se tam místo pro registraci účastníků, konferenční zázemí a restaurace.

Program jednání ke stažení zde.

Zmíněný klášter je národní kulturní památkou, snažící se o zařazení na národní indikativní seznam ČR s cílem vstoupit jednou mezi památky Světového kulturního dědictví UNESCO. Klášter pochází z konce 15. století a je pozoruhodně dobře dochován ve své středověké stavební struktuře, jen částečně doplněné barokem. Mezi jeho velké přednosti lze jednoznačně zařadit i fakt, že prochází soustavným restaurováním, které mu postupně navrací tvář 17. století, kdy se v jeho výzdobě snoubila gotika, renesance a baroko. Klášteru i městu bude věnována také exkurse v úvodu konference.

Těší nás, pokud Vás téma konference zaujalo, máte v úmyslu se jí zúčastnit a do Kadaně přijet. Budeme rádi, když se nám písemně přihlásíte, abychom Vám po Vašem příjezdu mohli poskytnout informační materiál a sluchátka pro poslech tlumočeného projevu.

Ubytování řeší zájemci o návštěvu konference individuálně (hrazeno je pouze aktivním účastníkům). V kadaňských penziónech (hotel Split je již obsazen autory konferenčních příspěvků) je několik ubytovacích možností. Doporučit lze např. penzión U Karla IV., Bílý beránek, MOVA. Přijedete-li vlastním vozem, lze uvažovat i o ubytování v okolí Kadaně, např. v Chomutově a Žatci (20 km), Perštejně (15 km), Klášterci nad Ohří (7 km) apod.

S přátelskými pozdravy se za všechny organizátory na shledanou v Kadani těší

Kulturní zařízení Kadaň
Petr Liebscher, vedoucí Městského muzea v Kadani a správce Františkánského kláštera
Jana Čechová, referentka Kult. zařízení Kadaň, kontaktní osoba pro hosty z České republiky
Mgr. Lukáš Gavenda, historik Městského muzea v Kadani, kontaktní osoba pro zahraniční hosty

Kontakt pro hosty a zájemce o informace z ČR: Jana Čechová, e-mail: cechova@kultura-kadan.cz (heslo: Konference)

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2