Pozvánka na výstavu „VELAMOS“ a Mezinárodní den archivů

Při příležitosti Mezinárodního dne archivů zahájí Státní okresní archiv Šumperk ve čtvrtek 7. června v sále šumperského okresního archivu výstavu, která připomene jednoho z největších poválečných výrobců jízdních kol v Československu – podnik Velamos Sobotín. Po dvou letech se tak archiv vrátil k prezentaci bývalých velkých podniků okresu Šumperk, s jejichž výrobky bylo možné se setkat téměř v každé domácnosti v zemi a které byly i významným exportérem a navíc zaměstnavatelem v regionu.

Návštěvníci se budou moci v krátkosti seznámit mimo jiné s historií jednotlivých výrobních závodů podniku Velamos, a to nejen v Petrově nad Desnou a Loučné nad Desnou, ale i těch v našem okrese méně povědomých, tedy ve Zlatých Horách, Skutči a Náměšti nad Oslavou. Nebudou chybět archivní dokumenty a fotodokumentace, samotnou produkci podniku pak přiblíží jízdní kola zapůjčená od soukromých sběratelů a z Vlastivědného muzea v Šumperku.

Výstava potrvá do 30. listopadu 2018, otevřena bude vždy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, po domluvě též v úterý a v pátek (tel. 583 212 248, e-mail: podatelna@su.archives.cz). V zahajovací den ve čtvrtek 7. června bude výstava otevřena od 8 do 16 hodin. K její návštěvě jste srdečně zváni.

plaktupr


Kompletní program oslav Mezinárodního dne archivů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku najdete zde.

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2