Změna provozní doby badatelny SOA v Zámrsku na pracovišti v Zámrsku

Změna provozní doby badatelny SOA v Zámrsku na pracovišti v Zámrsku

S platností od 1. 3. 2018 bude provozní doba badatelny Státního oblastního archivu v Zámrsku na pracovišti v Zámrsku následující:

Pondělí 8:00 – 17:00.
Úterý 8:00 – 15:00.
Středa 8:00 – 17:00.

Důvodem pro snížení počtu badatelských dnů ze čtyř na tři je dlouhodobé a výrazné snižování návštěvnosti badatelny v Zámrsku související s digitalizací matrik narozených, oddaných a zemřelých. Tento trend je patrný i v jiných oblastních archivech, kde též dochází k úpravám provozní doby.

Přesměrování zájmu badatelské veřejnosti lze předpokládat rovněž v důsledku přestěhování všech podnikových fondů do Hradce Králové. Ty spadají do péče Oddělení archivní metodiky, předarchivní péče a správy podnikových fondů Hradec Králové a jsou zpřístupňovány ve společné badatelně tohoto oddělení a Státního okresního archivu Hradec Králové (Škroupova 695, 500 02 Hradec Králové 2).

Uvolněné pracovní síly budou využity především na digitalizaci archiválií, převody archivních pomůcek do nového softwaru na zpracování archiválií, připojování digitalizátů k archivnímu popisu a na zpracování archiválií.

Podklady pro snížení počtu badatelských dnů na pracovišti v Zámrsku naleznete zde.

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2