Česká genealogická a heraldická společnost zve na pravidelné genealogické schůzky

Program Středečníků na 2. pololetí 2017

  • Středa 6. září 2017 prof. ThDr. Ctirad Václav Pospíšil, Th.D.: Česká a světová teologie v rozmezí let 1871–1950 a „evoluční vznik člověka“.
    Autor přednáší na Univerzitě Karlově v Praze a Palackého univerzitě v Olomouci. Jeho přednáška pojednává především o složitém procesu recepce transformistického pojetí vzniku člověka ze strany katolické teologie, světové i české, v rozmezí let 1871–1950. Volně navazuje na letošní lednovou přednášku, v níž nás profesor Pospíšil seznámil s v&yac ute;vojem nejstarších forem lidského druhu (nálezy v Africe – Čadu, Affaře a Olduwaji). Asi nás nyní překvapí svými nejnovějšími objevy: teologie jako seriózní věda nikdy nebyla odpůrcem teorie mezidruhové transformace. Závěr přednášky věnujeme dotazům a diskusi.
  • Středa 4. října 2017 Ing. Zdeněk Chramosta: Císařovna Marie Terezie (1717–1780)
    Od narození Marie Terezie uplynulo letos 300 let. Tato jediná žena na habsburském trůnu a jediná česká královna – panovnice je obklopena spoustou mýtů a legend. Jako manželka římského císaře je nazývána též císařovnou. Historky, které kolovaly o této vladařce s hlubokýma pomněnkovýma očima, jsou dodnes předmětem odborných diskusí i povídání u piva. Povězme si něco o ní, jejím životě i reformách a vůbec o době, ve které žila a panovala.
  • Středa 11. října 2017 Pavel Hnízdil: Vojenská minulost našich předků
    Tento středečník věnujeme zejména těm našim členům, kteří potřebují pomoct s postupy a řešením vojenské minulosti svých předků, kteří sloužili v armádě v dobách posledních desetiletí existence Rakouska-Uherska. Budeme se bavit o konkrétních příkladech. Formou diskuse a kolektivní inteligence si navzájem vyměníme své zkušenosti. Své písemné a fotografické materiály, jejichž výklad nezvládáte, mějte s sebou. Ještě lepší bude, když je oskenujete a přinesete v elektronické podobě, bude je tak možno promítnout na plátno.

Vážení přátelé, sledujte internetové stránky naší společnosti http://www.genealogie.cz/ kvůli aktualizaci plánovaných akcí a také proto, že změna programu je vyhrazena. Na setkání s vámi se těší Pavel a Petr Hnízdilovi – organizující členové.

Pravidelné genealogické schůzky pořádané ČGHSP a nazývané podle dne konání „Středečníky“ se konají vždy od 17.00 hodin v Praze 1, Revoluční ulici 5, pravé schodiště, skleněné dveře vpravo, další 2. dveře přes kuchyňku. Setkání genealogů s volnou debatou a libovolným příchodem začínají již v 16.00 hodin. Náplní schůzky obvykle bývá odborná přednáška spojená s následnou diskusí, její nedílnou součástí však bývá i výměna vlastních zkušeností. Členové ČGHSP mají při obsazení přednáškové místnosti přednost při sezení na židlích.

Středečníky zajišťuje člen Správního výboru ČGHSP Pavel Hnízdil
(pavel.hnizdil@volny.cz, telefon 777 659 029)


Česká genealogická a heraldická společnost v Praze
Fantova 1784/28, 155 00 Praha 13 – Stodůlky
http://genealogie.cz
genealogie@centrum.cz

Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Archiv aktualit

Odběr novinek

Powered by
Easy Automatic Newsletter Lite v2.7.2